Tο ψηφοδέλτιο της«Λαϊκής Συσπείρωσης» Δήμου Γρεβενών





Κατατέθηκε την Κυριακή 27 Απρίλη το ψηφοδέλτιο της«Λαϊκής Συσπείρωσης» Δήμου Γρεβενών  για τις Δημοτικές  εκλογές της 18ης Μάη.

Το ψηφοδέλτιο στελεχώνεται από εργάτες, υπαλλήλους, αυτοαπασχολούμενους, ανέργους και νέους που το προηγούμενο διάστημα πρωτοστάτησαν στην οργάνωση της λαϊκής πάλης για τα μικρά και μεγάλα προβλήματα της καθημερινότητας, για την ανακούφιση της λαϊκής οικογένειας από τη βάρβαρη επίθεση που δέχεται. Το σύνολο των υποψηφίων δίνει αυτήν την πολιτική μάχη με τη σεμνότητα και την ανιδιοτέλεια που αρμόζει σε αγωνιστές και την επομένη των εκλογών, ανεξάρτητα από το ποιος θα εκλεγεί, σαν μία γροθιά θα συνεχίσει αυτόν τον αγώνα με το ταξικό εργατικό κίνημα, οργανώνοντας και στηρίζοντας κάθε αγωνιστική πρωτοβουλία και δράση που αντιπαλεύει την κυρίαρχη πολιτική.
Οι πράξεις μας αποτελούν εγγύηση ότι και στη συνέχεια θα κοντράρουμε με αυτήν την πολιτική. Δεν μπορούν να μας βάλουν "στο χέρι".  Θα διεκδικήσουμε με όλες μας τις δυνάμεις ανάσες επιβίωσης για τη λαϊκή οικογένεια, προκειμένου να σταθεί όρθια και να τους αντιπαλέψουμε μαζί.
Η εκλογική μάχη 18 και 25 του Μάη είναι μια σημαντική μάχη και πρέπει τις ημέρες που μένουν, οι υποψήφιοι και οι φίλοι του ψηφοδελτίου να τη δώσουμε με αποφασιστικότητα, μαχητικότητα, πείσμα και αισιοδοξία. Με μεγαλύτερο άνοιγμα στο λαό, στους εργαζομένους και τα λαϊκά στρώματα.
Ο λαός της περιοχής μας μπορεί και πρέπει να αξιοποιήσει την πείρα του και να ξεχωρίσει τους φίλους από τους αντιπάλους του. Να κρίνει αυστηρά και να καταδικάσει όσους του λένε μεγάλα λόγια, αλλά στην πράξη υπηρετούν τα συμφέροντα των μονοπωλίων και την πολιτική της ΕΕ.
Να συμπαραταχθεί με τη "Λαϊκή Συσπείρωση" που σταθερά και αταλάντευτα, χωρίς κανέναν ενδοιασμό και μισόλογα, στάθηκε στο πλευρό του.

Το Ψηφοδέλτιο



Ντάγκα Παναγιώτα του ΧΡΗΣΤΟΥ Υποψήφιας Δήμαρχος



Εκλογική Περιφέρεια ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ

1.    Δημάδης Ελευθέριος του Νικολάου

2.    Καρανάσιος Γεώργιος του Βασιλείου


Εκλογική Περιφέρεια ΒΕΝΤΖΙΟΥ

1.    Καλαϊτζίδης Ευστράτιος του Ιορδάνη

2.    Καραγιάννης Ιωάννης του Γεωργίου

3.    Τσώλης Θεοφάνης του ΚωνΣΤΑΝΤΙΝου

4.    Χαστάς Αθανάσιος του ΚωνΣΤΑΝΤΙΝου



Εκλογική Περιφέρεια ΓΟΡΓΙΑΝΗΣ

1.    Τσιρίκας Βασίλειος του Αθανασίου


Εκλογική Περιφέρεια  ΓΡΕΒΕΝΩΝ

1.    Αβραμίδης Θεμιστοκλής του Δημητρίου

2.    Δημητριάδης Βλαδίμηρος του Παγκρατίου

3.    Ζώτος Δημήτριος του Ευαγγέλου

4.    Καραλιόλιος Αργύριος του Γεωργίου

5.    Καραπούλιος Πούλιος του Ευθυμίου

6.    Κλεισιάρης Ιωάννης του Νικολάου

7.    Κόκκινος Δημήτριος  του Γεωργίου

8.    Κολέτσος Γεώργιος του Δημητρίου

9.    Λέτσιος Νικόλαος του ΚωνΣΤΑΝΤΙΝου

10.     Λιάμπας Στέργιος του Ανδρέα 
11.     Μπαχτσεβάνου-Κοζόνη Χρυσή (Χρύσα) του Αθανασίου

12.  Μπουμπούκα Γεωργία του Γρηγορίου

13.  Νάστου–Νικολοπούλου Παρασκευούλα του ΚωνΣΤΑΝΤΙΝου

14.  Νούσια Μαίρη του Αθανασίου

15.  Παλιούρα Αλεξία του Νικήτα

16.  Ρότσικας Ηλίας του Κοσμά

17.  Σαρόγλου Ιωάννης του Θωμά

18.  Σιδηροπούλου Δέσποινα του Χρήστου



Εκλογική Περιφέρεια  ΔΟΤΣΙΚΟΥ

1.       Καρπούζα Ζωή του Βασιλείου


Εκλογική Περιφέρεια ΗΡΑΚΛΕΩΤΩΝ

1.      Ανθιμίδης Χαράλαμπος του Ιορδάνη

2.     Τσιόϊκας Χαράλαμπος του Αθανασίου

3.     Φίλιου Ευαγγελή του Αθανασίου


Εκλογική Περιφέρεια ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΖΙΑΚΑ

1.     Καραγιάννης Θεόδωρος του Γεωργίου

2.     Παύλου Κωνσταντίνος του Γεωργίου

3.     Λόλα – Δίπλα Βασιλική του Χρήστου



Εκλογική Περιφέρεια ΜΕΣΟΛΟΥΡΙΟΥ

1.       Παπαθωμά Καλλιόπη του Κωνσταντίνου



Εκλογική Περιφέρεια  ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ

1.      Παπαθεοδώρου Μαρία (Μαρίζα) του Παναγιώτη

2.      Καρανικόλα Μαρία του Γεωργίου



Εκλογική Περιφέρεια ΣΜΙΞΗΣ

1. Λεβέντης Ιωάννης του Αθανασίου



Εκλογική Περιφέρεια ΦΙΛΙΠΠΑΙΩΝ

1. Νταγκούμας Βασίλειος του Αποστόλου



 Δημοτική Κοινότητα ΓΡΕΒΕΝΩΝ



1.        Καραγιάννης Βασίλειος του Ανδρέα

2.        Καράτζιου Λιούμπα του Λάμπρου

3.        Λιάκος Ιωάννης του Βασιλείου

4.        Μίχου Λόλα του Αγησίλαου

5.        Μπαρμπαγιάννης Ελευθέριος του Δημητρίου

6.        Μπουγάς Ευάγγελος του Γρηγορίου

7.        Τζάλλα Ευανθία του Βασιλείου

8.        Φωτίου Σπυρίδων του Ιωάννη



Τοπική Κοινότητα ΑΓΙΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ

1.   Κυριακίδου-Χατζηβασιλειάδου Φρειδερίκη (Νίκη) του ΙΣΑΑΚ

2.   Γερίκογλου Θεόδωρος του Παντελή



Τοπική Κοινότητα ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ

1.   Ζιώγας Χρήστος  του Ιωάννη


Τοπική Κοινότητα ΑΛΑΤΟΠΕΤΡΑΣ

1. Μήτσαλος Στέργιος του Παύλου



Τοπική Κοινότητα  ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝ

1. Δεινόπαπας Νικόλαος του Αθανασίου

2. Καραμήτρος Μιχαήλ του ΚωνΣΤΑΝΤΙΝου

3. Παπαλιούρας Ιωάννης του Αρη

4. Σίνης Χρήστος του Αχιλλέα


Τοπική Κοινότητα  ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ

1. Γαβρίδης Σταύρος του Ιωάννη


Τοπική Κοινότητα ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ

1.  Αγγελίδης Κυριάκος του Παύλου


Τοπική Κοινότητα ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ

1. Μηνασίδης Ιωάννης  του Γεωργίου

2. Μηνασίδης Ναπολέων  του Στυλιανού


Τοπική Κοινότητα  ΖΙΑΚΑ

1. Κούβαρος Γιάννης του Γεωργίου

2. Κύρκος Χρήστος του ΚωνΣΤΑΝΤΙΝου


Τοπική Κοινότητα  ΚΑΛΛΟΝΗΣ

1.    Βόβουρας Ηλίας του ΚωνΣΤΑΝΤΙΝου


Τοπική Κοινότητα  ΚΑΛΟΧΙΟΥ

1.    Κατσαπελίδης Ευστάθιος του Αποστόλου


Τοπική Κοινότητα  ΚΕΝΤΡΟΥ

1.   Ελευθεριάδης Χαράλαμπος του Ιωάννη


Τοπική Κοινότητα ΚΗΠΟΥΡΕΙΟΥ

1.    Ντανάσης Χρήστος του Στεργίου

2.     Παπακώστας Θεόφιλος του Ευαγγέλου


Τοπική Κοινότητα ΚΙΒΩΤΟΥ

1.    Βασιλειάδης Αλέξανδρος του Ιορδάνη

2.    Καλαϊτζίδης Πολύκαρπος του Γεωργίου

3.    Καραμιχαηλίδης Ιορδάνης του Λεωνίδα

4.    Κυριακίδου Μαρία του Αναστασίου


Τοπική Κοινότητα  ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ

1.   Κοτλίδας Νικόλαος του Βασιλείου



Τοπική Κοινότητα ΚΡΑΝΕΑΣ

1.   Καραπούλιος Δημήτριος του Ευθυμίου



Τοπική Κοινότητα  ΛΑΒΔΑΣ

1.   Μπούσιος Γεώργιος  του Στεργίου



Τοπική Κοινότητα  ΜΕΓΑΛΟΥ  ΣΕΙΡΗΝΙΟΥ

1. Νικολαϊδης Αλέξανδρος του Γερβασίου

Φωτίου Μαρίκα του Γεωργίου



Τοπική Κοινότητα  ΜΥΡΣΙΝΗΣ

1. Τριανταφυλλίδου Σοφία του Ιερεμία



Τοπική Κοινότητα  ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ

1.    Παπαθεοδώρου Βασίλειος (Λάκης)  του Γεωργίου


Τοπική Κοινότητα ΠΗΓΑΔΙΤΣΑΣ

1. Κασαρτζιάδης Κλεάνθης του Αθανασίου



Τοπική Κοινότητα ΠΟΛΥΝΕΡΙΟΥ

1. Λέτσιος Χρήστος του Δημητρίου



Τοπική Κοινότητα ΣΑΜΑΡΙΝΑΣ

1.  Ελευθεριάδου Μαρία του Μιχαήλ



Τοπική Κοινότητα ΣΑΡΑΚΗΝΑΣ

1. Τσίγκας Νικόλαος του Γεωργίου



Τοπική Κοινότητα  ΣΜΙΞΗΣ

1. Γίτσης Αιμιλιανός (Αιμίλιος) του Αστερίου

Καψάλη Αικατερίνη του Δημητρίου

Τοπική Κοινότητα  ΤΑΞΙΑΡΧΗ

1. Σιώζιος Δημήτριος του Θεοδώρου



Τοπική Κοινότητα  ΤΡΙΚΩΜΟΥ

1. Νούσιας Ιωάννης  του Αθανασίου






Σχόλια

Δημοφιλείς αναρτήσεις από αυτό το ιστολόγιο

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπαιδευτικών Γρεβενών